Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który pozwala zagęścić i przedłużyć naturalne rzęsy.
Dostępne są różne metody przedłużania rzęs i ich rodzaje. Pozwala to na dobranie metody i rodzaju rzęs indywidualnie do urody i rodzaju rzęs naturalnych klientki. Jest to najczęściej wybierany zabieg kosmetyczny. Bezpieczny, szybki i dający natychmiastowy efekt.

fot. pixabaycom | cc0

Metody przedłużania rzęs

Wszystkie dostępne techniki przedłużania rzęs polegają na doklejaniu rzęs syntetycznych do naszej naturalnej rzęsy. Wybór techniki zależy od efektu jaki chce uzyskać klientka. Oczywiście kosmetyczka przed przystąpieniem do zabiegu powinna ocenić stan naturalnych rzęs klientki i na tej podstawie dobrać rodzaj, grubość i długość rzęs syntetycznych. Pamiętajmy, że doklejenie zbyt dużej ilości rzęs bądź dobranie rzęs za długich i za grubych może znacznie osłabić nasze rzęsy.

Metoda 1:1

Metoda 1:1 to najstarsza i najpopularniejsza metoda przedłużania rzęs, która praktycznie nie obciąża naszych naturalnych rzęs. Jej efekt jest najbardziej naturalny spośród wszystkich dostępnych metod. Jak sama nazwa wskazuje polega na doklejeniu jednej syntetycznej rzęsy do naszej naturalnej.

Metoda 2:1

Metoda, która polega na doklejaniu kępki dwóch rzęs sztucznych do naszej naturalnej rzęsy. Pozwala osiągnąć wciąż naturalny jednak bardziej wyraźny efekt.

Metoda 3:1

Metoda 3:1 pozwala uzyskać najbardziej spektakularny efekt przedłużania rzęs. Rzęsy są gęste i mocno podkreślają spojrzenie. Idąc kolejno, doklejamy kępkę 3 sztucznych rzęs do naszej naturalnej rzęsy.

Pozostałe metody czyli metody objętościowe dają nieograniczone możliwości uzyskania ponętnego spojrzenia. Dają mocny i bardzo wyraźny efekt sztucznych rzęs. Nazywane m.in. hollywood efekt, przeznaczone dla odważnych i pewnych siebie kobiet, pragnących przyciągać spojrzenia.

Ile kosztuje i ile trwa przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs kosztuje od 100 do 350zł w zależności od wybranej metody i rodzaju doklejanych rzęs. Rzęsy należy uzupełniać co 3 – 4 tygodnie, cena uzupełnienia rzęs waha się od 100 do 250zł.
Kosmetyczki wykonujące zabieg w domu kuszą niższymi cenami, należy jednak zastanowić się czy warto ryzykować zniszczeniem swoich naturalnych rzęs. Wykonując zabieg prywatnie nie mamy gwarancji jakości oraz możliwości reklamacji. Zabieg trwa od 2 do 3 godzin, w zależności czy wykonujemy założenie czy uzupełnienie rzęs i na jaką metodę się decydujemy.

Zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny, o ile wykonuje go osoba do tego przeszkolona. Daje natychmiastowy efekt, jest stosunkowo tani i nie trzeba go zbyt często powtarzać. Dostępne dziś techniki przedłużania rzęs pozwalają na osiągnięcie wymarzonego efektu i magicznego spojrzenia.

Leave a Comment