Metody przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to zabieg dający natychmiastowe, spektakularne efekty. Istnieją różne metody przedłużania włosów oraz rodzaje pasm, jakie możemy doczepić. Profesjonalne salony fryzjerskie, zajmujące się zabiegiem przedłużania włosów polecają i preferują doczepianie pasm naturalnych, a metody przedłużania włosów dobierają indywidualnie do stanu i rodzaju włosów klientki. Warto spełnić swoje marzenia i zdecydować się na zabieg, by cieszyć się pięknymi, długimi i gęstymi włosami niczym z reklamy. Wcześniej warto jednak dowiedzieć się, czym jest przedłużanie włosów i jakie są najpopularniejsze metody przedłużania włosów.

fot. pixabaycom | cc0

Na czym polega przedłużanie włosów?

Na czym polega zabieg przedłużania włosów? To doczepianie do włosów, pasm włosów naturalnych bądź sztucznych — w zależności, na co się zdecydujemy, tak, by nie odróżniały się od naszych kosmyków. Włosy można maksymalnie przedłużyć o 60 cm oraz skutecznie je zagęścić. Zawsze wybierajmy profesjonalne salony do wykonania tej usługi, to da nam gwarancję prawidłowo wykonanego zabiegu.
Najpopularniejsze metody przedłużania włosów
Metody przedłużania włosów jest ich wiele i ciężko jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest najlepsza. Warto zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych metod przedłużania włosów, by razem z fryzjerem wybrać tę najlepszą dla naszych włosów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody przedłużania włosów:

• Keratynowe przedłużanie włosów — jest to tak zwana metoda na ciepło, przy użyciu keratynowych zgrzewek. Podobnie jak podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów, tu również wykorzystywany jest naturalnie występujący we włosach składnik: keratyna. Pasma doczepia się, używając specjalnego urządzenia, które działa na włosy, wykorzystując wysoką temperaturę. Może być to specjalny pistolet lub zgrzewarka. Zaleta: trwałość metody. Efekt utrzymuje się nawet 4 miesiące. Wada: po tym czasie łączenia są już mocno widoczne i zabieg trzeba powtórzyć.
• Metoda kanapkowa — to bardzo łatwy i szybki sposób na doczepienie pasm. Polega na przyklejeniu włosów do cienkich, silikonowych pasków, które następnie przyklejane są do wydzielonej części włosów, znajdujących się przy samej nasadzie. Zaleta: metoda kanapkowa, to skuteczny sposób na zagęszczenie włosów. Wada: niska trwałość, zaledwie od 3 do 6 tygodni oraz brak możliwości ułożenia gładkiej fryzury, ponieważ paski mogą wystawać.
• Taśmowa metoda przedłużania włosów – jest to zmodyfikowana wersja metody kanapkowej. Nie przyklejamy włosów na zgrzewy, czy klej, a zszywamy je do pasm specjalnie splecionych w tak zwany warkocz wodospad, pod włosami. Wady tej metody to krótka trwałość oraz trudność podczas mycia splecionych włosów.
• Ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów — to metoda, która nie niszczy w żadnym stopniu naturalnych pasm. Ultradźwiękowe doczepianie włosów nie wykorzystuje wysokiej temperatury, a specjalne fale, które wczepiają włosy do naturalnych kosmyków. Zaleta: jest to w pełni bezpieczna metoda dla naturalnych włosów, łączenia są niewidoczne oraz jest wyjątkowo trwała. Wadą jest wysoka cena usługi oraz długie ściąganie doczepów
• Metoda Mikroringów-metoda mikroringów jest bezpieczna dla włosów, ponieważ to również metoda, która nie wymaga używania wysokiej temperatury. Doczepiane pasma mocuje się przy użyciu maleńkich obrączek. Wykonane są najczęściej z aluminium, miedzi lub brązu. Grubość i strukturę mikroringów dobiera się do rodzaju włosów naturalnych. Zaleta: efekt utrzymuje się do 3 miesięcy. Wada: mikroringi są wyczuwalne, w związku z tym niektórym paniom mogą przeszkadzać.

Leave a Comment