Makijaż permanentny – czym jest i ile kosztuje

Makijaż permanentny to zabieg, który od kilku lat cieszy się sporym powodzeniem wśród wielu kobiet. Jego wykonanie pozwala nam uzupełnić pewne braki jak chociażby brwi, dodać kształtu naszym ustom lub podkreślić oko wykonaniem permanentnej kreski. Czym jest zatem makijaż permanentny i ile kosztuje?

fot. pixabaycom | cc0

Makijaż permanentny

Jest to nic innego jak makijaż stały, wykonany przez wyspecjalizowaną do tego osobę, zwaną linergistką. Podczas zabiegu wprowadzany jest pod skórę odpowiedni pigment. Efekt usługi utrzymuje się od 2 czasami nawet do 5 lat. Jest to niesamowita alternatywa dla osób, które nie mają codziennie czasu na wykonywanie pełnego makijażu bądź cierpią na brak chociażby wyraźnych, równych i grubych brwi. Wykonanie tego typu makijażu przypomina trochę tatuowanie ponieważ za pomocą cieniutkiej igły pod skórę wprowadzany jest pigment. Zabieg wykonania permanentnych brwi, ust, czy też kreski na oku jest usługą inwazyjną dlatego decydując się na ten rodzaj makijażu, powinniśmy zwrócić uwagę na to kto ją wykonuje. Jedynie wyspecjalizowana osoba z doświadczeniem może podjąć się tego typu usług.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

Zanim przejdziemy do wykonania usługi, linergistka powinna odbyć z pacjentem szczegółowy wywiad. W każdym przypadku musi paść pytanie o oczekiwania klientki, następnie specjalista powinien zaznajomić osobę z przebiegiem całego zabiegu oraz poinformować o realnych rezultatach jakie może uzyskać. Kiedy wszystko zostało powiedziane, klientka winna podpisać odpowiednie oświadczenie oraz wypełnić ankietę dotyczącą jej stanu zdrowia. Ankieta jest tu bardzo istotna ponieważ możemy się z niej dowiedzieć, że kobieta jest w ciąży bądź cierpi na infekcje wirusowe lub niedawno miała opryszczkę, co dyskwalifikuje ją z wykonania usługi. Jeżeli natomiast stan pacjentki pozwala na makijaż permanentny, w pierwszej kolejności dana część naszego ciała powinna zostać znieczulona. Kolejnym etapem jest precyzyjne narysowanie brwi, kreski oka lub kształtu naszych ust. Po przygotowaniu ww. wzoru, mając przed sobą wszystkie niezbędne narzędzia do wykonania zabiegu, przechodzimy do etapu końcowego jakim jest rysowanie. Zabieg w zależności od części naszego ciała oraz rodzaju potrzeby/ubytku, może potrwać od 1 do 2 h.

Efekt po zabiegu

Zaraz po zabiegu, szczególnie makijażu ust oraz brwi, mamy wrażenie przerysowania ponieważ te części ciała są mocno widoczne, a oko spuchnięte. Natomiast efekt znika bardzo szybko. Po około 3-5 dniach zauważamy złuszczanie się skóry i to właśnie na tym etapie nasz barwnik znika i traci kolor w prawie 40-50 %. Ważne aby po około 14 dniach wybrać się ponownie do linergistki aby poprawić zabieg. Jest to niezbędne by utrzymać długoletni, ładny, estetyczny wygląd.

Ile kosztuje wykonanie makijażu permanentnego?

Ceny zabiegu są różne i zależne od wielu czynników takich jak:

• Doświadczenie, wykształcenie oraz kursy wykonane przez linergistkę,
• Sprzęt wykorzystywany podczas zabiegu,
• Lokalizacja gabinetu oraz jego prestiż,
• Zastosowane materiały,
• Prestiż oraz opinia linergistki na rynku.

Osoba, która chce poddać się jednemu z trzech zabiegów powinna szacować, że za makijaż permamenty ust zapłaci około 700-1400 PLN, brwi 500-1200 PLN, natomiast kreski na oku około 300-500 PLN.

Leave a Comment