przedłużanie włosów

Zasady letniego makijażu

Kiedy za oknami żar leje się z nieba ubieramy się lżej. Podobnej lekkości i wytchnienia potrzebuje także nasza skóra. Dlatego lekki makijaż rządzi się swoimi prawami. W sezonie letnim wykonując make-up powinnyśmy zrezygnować z gęstych i ciężkich podkładów, na rzecz delikatniejszych kosmetyków typu „druga skóra”.

Pamiętajmy również o doborze ich odpowiedniego odcienia. Kolor naszej skóry w sezonie letnim się zmienia, nawet lekka opalenizna może sprawić, że kolor podkładu, który idealnie pasuje nam zimą, w lecie będzie za jasny. Latem warto także zrezygnować z ciemnych róży, na rzecz lekkiego muśnięcia kości policzkowych rozświetlaczem. Nada to skórze efektu świeżości i młodzieńczego wyglądu.

skóra, cera, opalenizna
fot. pixabay.com | cc0

Pamiętajmy także o stosowaniu pomadek i szminek nawilżający, ponieważ letnie słońce może wysuszać usta. Tusz do rzęs powinien być wodoodporny, tak aby gorące powietrze i pot nie uszkodziły jego trwałości. Warto zadbać także o odpowiednie nawilżenie naszych włosów, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu i przesuszeniu i zachowają zdrowy i piękny wygląd.

tekst: gieldatekstow

 

 

 

Leave a Comment