Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat. Poddając się zabiegowi możemy uzyskać natychmiastowy efekt pięknych, jędrnych i pełnych ust. Ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka z wiekiem spada, kąciki ust opadają tworząc smutny wyraz twarzy. Idealnym rozwiązaniem dla pań zmagających się z tym problemem jest właśnie wypełnienie ust kwasem hialuronowym, który sprawi, że nasze usta ponownie nabiorą młodzieńczego blasku.

fot. pixabaycom | cc0

Dlaczego warto powiększać usta?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym powoduje nie tylko ich powiększenie, co stało się niezwykle modne, ale co najważniejsze pozwala pozbyć się asymetrii warg oraz powiększyć usta, które są nienaturalnie wąskie. Dlaczego warto powiększać usta? Zabieg pozwala również walczyć z oznakami starzenia, czyli z nieestetycznie opadającymi kącikami ust. Kwas hialuronowy jest składnikiem w pełni naturalnym w związku z tym z czasem wchłania się, a usta powracają do naturalnego wyglądu. Nie musimy, więc obawiać się, że jeżeli efekt zabiegu nie przypadnie nam do gustu pozostaniemy z niewygodnym problemem. Dlaczego warto powiększać usta? Ponieważ zabieg daje natychmiastowe efekty, odmładza i podkreśla naturalne piękno.

Jak powiększa się usta?

Jak powiększa się usta? Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny, który powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez profesjonalną kosmetyczkę lub lekarza medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu w usta kwasu hialuronowego za pomocą specjalnej kaniuli lub cienkiej, jednorazowej igły. Jak powiększa się usta? Metod powiększania ust jest obecnie wiele i ciągle powstają nowe jednak to lekarz za porozumieniem pacjenta powinien dobrać metodę to problemu bądź pożądanego przez klientkę efektu. Ilość wkłuć i ich miejsca zależą od wybranej metody i ilości kwasu jaką się aplikuje. Przeważnie, by uzyskać widoczny efekt wstrzykuje się 1ml kwasu. Czasem, w przypadku, gdy klientka chce tylko delikatnie powiększyć usta aplikuje się 0,5ml kwasu.

Jak wygląda powiększanie ust?

Jak wygląda powiększanie ust? Jest to stosunkowo bezbolesny i szybki zabieg kosmetyczny.
Przeważnie odbywa się w trzech etapach. Pierwszym z nich jest konsultacja. To właśnie wtedy należy omówić problem z jakim się zmagamy oraz określić pożądany efekt. Następnie kosmetyczka bądź lekarz nakłada znieczulenie miejscowe. Jest to specjalna maść znieczulająca, która zaczyna działać po upływie ok.30 minut. Gdy znieczulenie działa można przystąpić do wstrzykiwania kwasu w usta. Przeważnie jest to kilkanaście nakłuć. Podczas zabiegu odczuwalny może być lekki dyskomfort. Po zakończeniu powiększania ust należy wykonać masaż w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. W przeciwnym razie może dojść do powstania guzków. Jak wygląda powiększanie ust? Szybko, bezboleśnie i stosunkowo tanio.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust? Należy zapoznać się dokładnie z przeciwwskazaniami do zabiegu. Jednym z nich jest infekcja w związku z tym na pewno trzeba być całkowicie zdrowym. Samo przygotowanie odbywa się już w salonie. Polega na nałożeniu znieczulenia. Jak przygotować się do zabiegu? Dobrze przemyśleć chęć powiększenia ust oraz wyleczyć wszystkie infekcje.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Ma znakomite właściwości wiązania cząsteczek wody. W największym stężeniu występuje skórze właściwej, ciele szklistym oka i tkance łącznej. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada powodując, że skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia.
Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w medycynie, nie tylko estetycznej.

Jak długo utrzymuje się opuchlizna po powiększaniu ust, ile się goją?

Obrzęk po zabiegu powiększania ust zależy w dużym stopniu od metody jaką był wykonywany, ilości kwasu i indywidualnych uwarunkowań organizmu. Opuchlizna może być bolesna, mogą pojawić się również drobne siniaki. Jak długo utrzymuje się opuchlizna po powiększaniu ust? Przeważnie opuchlizna utrzymuje się przez pierwsze 3 – 4 dni. W pierwszej dobie po zabiegu może być najbardziej widoczna. Ile usta się goją? W zasadzie, gdy opuchlizna znika można powiedzieć, że usta się zagoiły, proces trwa więc do 4 dni.

Powiększanie ust – jak długo się utrzymuje?

Efekt powiększania ust widoczny jest natychmiast i utrzymuje się przeważnie od 4 do 6 miesięcy.
Udowodniono, że im więcej zabiegów zostało wykonanych tym efekt za każdym razem utrzymuje się dłużej.

Co ile trzeba powtarzać zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust należy powtarzać co 6 miesięcy, by cieszyć się pełnymi ustami na stałe. Jednak jeżeli mamy za sobą już kilka zabiegów, efekt będzie utrzymywał się dłużej i możemy pozwolić sobie na dłuższe przerwy.

Co po zabiegu powiększania ust?

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust usta można lekko schładzać, by opuchlizna nie była bolesna. Nie można pić alkoholu, palić papierosów oraz latać samolotem. Przez kolejne 3 dni należy unikać słońca, wizyt u dentysty, nadmiernie ich rozciągać oraz nie można chodzić na siłownię.

Kiedy można malować powiększone usta?

Powiększone usta można w zasadzie malować od razu jednak z uwagi na obrzęk i ewentualny ból niekiedy zaleca się poczekać chociaż do następnego dnia.

Jak dbać o usta po zabiegu?

By zmniejszyć obrzęk po zabiegu można smarować usta specjalnymi maściami przeciwbólowymi przeciw opuchliźnie. Jest to zabieg powiększania ust, kwas wprowadzany jest głęboko w strukturę skóry w związku z tym nie występuje pękanie bądź łuszczenie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust?

– opryszczka lub inna infekcja bakteryjna skóry
– zapalenie dróg moczowych
– leczenie stomatologiczne
– cukrzyca oraz nadciśnienie
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– nowotwór
– ciąża i kamienie piersią

Ile kosztuje powiększania ust?

Cena za 1ml kwasu hialuronowego waha się od 700zł do 1300zł. Co ważne, nie można dzielić się swoją dawką na przykład z koleżanką. Jeżeli podczas zabiegu nie zostanie wykorzystana cała przewidziana dawka można umówić się na kolejną wizytę i ją wykorzystać.

Leave a Comment