jak dbać o włosy - pielęgnacja wełosów

Nawilżenie i pielęgnacja włosów w sezonie letnim

W sezonie letnim nasze włosy są narażane na działanie wielu czynników. Niektóre mogą spowodować ich przesuszenie, a przez to także osłabić  kondycję i wygląd naszych włosów.

Wszechobecne słońce. Mocno operujące promienie słoneczne, klimatyzacja oraz słona woda morska, w której kąpiemy się podczas urlopu – to wszystko jest dla nas bardzo przyjemne, ale wysusza nasze włosy. Dlatego powinniśmy zadbać o nie w odpowiedni sposób. Po pierwsze, aby przywrócić włosom dawny blask i pomóc się zregenerować musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowa jest tu kwestia nawilżenia. Możemy zdecydować się na profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim lub też zadziałać samodzielnie przy pomocy kosmetyków z drogerii i domowych sposobów. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu masek odżywczych na włosy oraz ich olejowaniu.

przedłużanie włosów
fot. pixabay.com | cc0

Pielęgnacja włosów

Mogą posłużyć do tego substancje obecne w naszej kuchni takie jak oliwa z oliwek, czy tez olej kokosowy oraz te obecne w drogeriach jak olejek arganowy. Olej z pestek malin czy też serum z jedwabiu. Pamiętajmy także o zabezpieczaniu końcówek włosów. One najbardziej narażone są na wysuszenie. Jeśli planujemy dłuższe przebywanie na słońcu – warto związać włosy w koczek, aby zmniejszyć ich kontakt z promieniami UV.

Warto również kupić mgiełkę do włosów z filtrem UV. Możemy stosować ją przed wyjściem z domu w sezonie letnim, aby ochronić włosy.

tekst:gieldatekstow.pl

 

Leave a Comment