jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

Piękne włosy są największą ozdobą każdej kobiety. Jak zatem sprawić, żeby włosy prezentowały się perfekcyjnie? W tym artykule zdradzimy kilka sekretów zadbanych włosów. Pierwszym z nich jest regularne odżywianie.

Co to oznacza? Nic innego jak używanie maski lub odżywki po każdym myciu, najlepiej na czas około 15-20 minut, aby składniki zawarte w tych preparatach miały czas wniknąć w głąb włosa. Jest to podstawowa zasada pielęgnacji, o której wiele kobiet zapomina lub ją bagatelizuje. Kolejnym tajnikiem pięknych włosów jest unikanie gorącego powietrza podczas suszenia czy mocno nagrzanego urządzenia podczas prostowania i kręcenia. Ogólnie rzecz biorąc włosy nie lubią wysokich temperatur, gdyż wtedy są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Przedłużanie włosów
fot. pixabay.com CC0

Ryzyko to możemy zminimalizować poprzez używanie preparatów termoochronnych, jednak nie zapewnią nam one stuprocentowego zabezpieczenia przez zniszczeniem. Ostatnim z sekretów zdrowych włosów jest regularne odwiedzanie fryzjera. Warto znaleźć czas, aby raz na miesiąc lub dwa podciąć końcówki. Dzięki temu pozbędziemy się zniszczonych fragmentów i poprawimy wizualny efekt fryzury.

tekst: gieldatekstow.pl

 

Leave a Comment