bezpieczne opalanie na plaży

Bezpieczne opalanie

Zrobiło się ciepło wiec coraz więcej ludzi odpoczywa na powietrzu, odsłania coraz więcej ciała. Ale kiedy zaczną się wakacje i leżakowanie nad woda czy na balkonie skóra dostanie najbardziej w kość.

Czy odpowiednio dbamy o nasze ciało przed okresem letnim? Czy nasza skóra jest przygotowana do kąpieli słonecznych, żeby bez niechcianych skutków ubocznych wracać z urlopu? No właśnie co zrobić, żeby nie wrócić jak rak z nad morza.

Niektórzy twierdzą, że trzeba iść do solarium, żeby skórę przyzwyczaić do promieni UVB. Nie jest to jednak prawidłowa postawa. Najważniejsze do odpowiedni filtr. Każdy rodzaj skóry potrzebuje innego wskaźnika ochronnego. Dla osób z jasną karnacją są te z największym, a dla osób ze śniadą cerą te z najmniejszym. Im większy wskaźnik SPF tym większa ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, które powodują raka skóry. Najbardziej narażone są na nie właśnie osoby o jasnej karnacji.

bezpieczne opalanie na plaży
fot. pixabay.com | cc0

Powinny one osłaniać ciało odzieżą kapeluszem na głowie i kremami z filtrem. Przy wyborze kremu sprawdzajmy czy jest on odporny na wodę i pot. Jeśli nie posiada takich właściwości po każdej kąpieli trzeba go będzie nakładać od nowa.

tekst: gieldatekstow

 

Leave a Comment