cellulit

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit to wieczna udręka praktycznie każdej kobiety bez względu na to, jaki nosi rozmiar. Tyczy się to osób szczuplejszych, jak i grubszych. Zwalczenie cellulitu nie jest łatwe, ale kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne (wykonywalne w domu!), dieta oraz ćwiczenia są w stanie doszczętnie pozbyć się wroga numer jeden każdej kobiety.
Chociaż cellulit ma wiele wspólnego z tłuszczem, ścisła dieta nie jest w tym przypadku potrzebna. Oczywiście należy uważać z kaloriami i unikać dużych dawek cukru, tak by i sylwetka pozostała w miarę szczupła.
Największy realny wpływ na cellulit mają ćwiczenia. Nie chodzi tutaj o kardio, a ćwiczenia siłowe. Należy wzmocnić mięśnie te, przy których leży cellulit.

cellulit
fot. pixabay.com | cc0

Zabiegi na cellulit w domu

Ważnym elementem są też zabiegi, które każda z nas może wykonać w domu. Kupując preparaty antycellulitowe należy skupić się na ich nałożeniu. Najbardziej efektywnym sposobem jest owinięcie się folią spożywczą i siedzenie w bezruchu dwie/trzy godziny. Dzięki temu preparat lepiej się wchłonie, a skóra będzie miała szanse wypocić toksyny. Bardzo skuteczną metodą jest wsmarowywanie (i ponowne owianie się) fusami po kawie. Duża zawartość kofeiny pozwoli na pozbycie się cellulitu.

tekst: gieldatekstow

zobacz również:

 

Leave a Comment